Први шаховски турнир на отвореном и туцијада у Обудовцу (ФОТО)

У организацији Шаховског клуба „Црвена звијезда“ и општине Шамац у Обудовцу испред Дома културе „Милан Јелић“ уз поштовање свих епидемиолошких мјера одржан је Први шаховски турнир на отвореном и туцијада.
Манифестацији  је присуствовао и начелник општине Ђорђе Милићевић.

На турниру гдје је учестовао 21 шахиста из цијеле општине Шамац подијељених у осам екипа, прво мјесто је припало екипи на челу са капитеном Душаном Јоксимовићем 100 КМ, друго мјесто екипи на челу са Никицом Јоксимовићем и треће екипи на челу са Цвиком Зорановићем  који су добили робне награде.
Прво мјесто на туцијади припало је Макси Којићу 50 КМ, друго Весни Мишикић и треће Драгани Лазић које су добили робне награде.

Начелник општине Ђорђе Милићевић каже да је задовољство бити са шахистима из цијеле општине Шамац, а посебно из Шаховског клуба “Црвена звијезда” који из једне сеоске средине биљеже резултате који превазилазе РС, јер имају вицешампионку до 14 година  Хелену Гајић и шампионку РС у шаху до 18 година Драгицу Симић.
„То говори о раду и труду екипе на челу са  њиховом управом која биљежи из године у годину све боље резултате. Овдје је екипа шахиста за коју ће се чути и ван РС. У том смислу и даље подршка Општинске управе за још боље резултате шаховског клуба“, каже Милићевић.
Недо Симић предсједник Шаховског клуба „Црвена звијезда“ Обудовац каже да је, поред  идеје да искористе вањски простор за шах и врате традицију туцијаде, основна идеја била да организују шах на отвореном након, јер су након осам година добили новог шампиона РС до 18 година и вицешампиона до 14 година.
„Надамо се да ће то прерасти у традицију. За нашу средину је важно одржавање турнира, имамо шахисте на које смо поносни, младу златну генерацију и у припреми младе шахисте од којих очекујемо пуно“, каже Симић.
Он је додао да се они већ осам година боре са највећим шахистима из градова и општина широм РС и БиХ.

Драгица Симић шампионка РС у шаху до 18 година каже да је била на турниру на Палама и освојила прво мјесто, а сада је очекује државно првенство у шаху у Тузли, стигао јој је и позив  да учествује на свјетском првенству у шаху које се одржава у Кини.
Друго мјесто на првенству РС до 14 година које се одржало на Палама освојила је Хелена Гајић из Обудовца која очекује државно првенство у шаху у Тузли која каже да се активно припрема како би се изборила на учествовање на свјетском првенству.