Pretraga

Uručeni klјučevi za 14 stambenih jedinica

Povratnici u Hasiću, Novom selu, Hrvatskoj Tišini, Grebnicama, Kornici i Srednjoj Slatini kod Šamca su dobili klјučeve za sedam obnovlјenih i sedam saniranih kuća, a riječ je o individualnim stambenim jedinicama iz Regionalnog programa stambenog zbrinjavanja, ukupne vrijednosti 500.000 KM.
Pomoćnik direktora Republičkog sekretarijata za raselјena lica i migracije Dragan Juričević izrazio je zadovolјstvo zbog dodjele klјučeve povratnicima jer je prioritet Sekretarijata da svi imaju krov nad glavom.

Juričević je zahvalio svima koji su omogućili da se ovaj posao privede kraju, a to su, u prvom redu, strani i domaći donatori.
"Uporedo sa ovim programom i Vlada Republike Srpske u svojim redovnim programima ima projekat održivosti, tako da ovi svi koji su dobili kuću ili krov nad glavom imaju priliku da apliciraju da im se omogući da mogu da rade i zarađuju za svoj i život porodice", rekao je Juričević novinarima.
Načelnik opštine Šamac Đorđe Milićević istakao je da opština ovom programu učestvuje nekoliko godina zaredom.

Milićević je siguran da će opština Šamac i posavske opštine učiniti sve što je u njihovoj moći da učestvuju u svim ovakvim projektima, dijelom i sa svojim finansijskim sredstvima.
On je naveo da je opština Šamac u ovom slučaju učestvovala sa aspekta obezbjeđivanja svih neophodnih dozvola.

"Opredijelјenost opštinske uprave je da u narednom periodu učestvuje u svim projektima koji će pomoći lјudima koji žele da se vrate na ovo područje ili su se već vratili, a nemaju uslove za živlјenje, te da pripomognemo i iz budžeta opštine kada je riječ o ovakvoj vrsti projekta koji nam obezbjeđuju nešto manje učešće iz vlastitog budžeta, a podrazumijevaju pomoć viših nivoa vlasti", rekao je Milićević.
Povratnik Pavo Samardžić, sin Marka iz Novog sela, zadovolјan je obnovom kuće, te istakao da od danas njegovi roditelјi imaju gdje da se vrate.

Svetlana Pavlović, dipl.žurnalista