Поводом 75 година од ослобођења Шамца положени вијенци

Полагањем вијенаца на Спомен-костурницу жртвама НОР-а обиљежено је 75 година од ослобођења Шамца  у Другом свјетском рату, у коме је живот изгубило укупно 619 лица од чега 187 бораца.
Вијенце су положили представници Општине Шамац и општинске Борачке организације.

Начелница Одјељења за општу управу Лепа Тривић казала је да су последице страдања за вријеме другог свјетског рата, а који се десио само након 21 године од Првог свјетског рата, велике на подручју општине Шамац, a у појединим мјесним заједницама  дошло је до масовног убијања цивила.
''Поред страдања на подручју општине Шамац не смије се заборавити да је и тадашња Босна и Херцеговина имала велики број жртава и да је највећи број жртава био из реда српског народа. Сав тај период  мора остати у историји али се никада не смије заборавити, а будућност је нешто у што морамо гледати и заједничким снагама градити бољу БиХ, односно РС  и цјелокупно наше окружење“, каже Тривићева.