Одржана десета редовна сједница Скуптине општине Шамац (ВИДЕО)

Одборници Скупштине општине Шамац су на редовној 10-ој  сједници усвојили  Извјештај о извршењу буџета општине Шамац за првих шест мјесеци ове године, а главна одлика извршења је да смо остварили суфицит у износу од 65.000 КМ, рекао је новинарима начелник Одјељења  за финансије Велимир Андрић.
Он додаје да је то доказ једног домаћинског пословања, вођења рачуна о приходима и расходима општине Шамац, те напоменуо да су и на крају 2020. године имали суфицит.

„Морам напоменути да је то резултат активности Општинске управе и Одјељења за финансије, а тиче се прије свега наплате властитих прихода. У току су велики извршни поступци, очекујемо до краја ове године значајне приходе. Ради се о пословним субјектима бивших државних предузећа  који годинама нису плаћали општинске таксе и накнаде и очекујемо да до краја године по том основу у више извршних поступака наплатимо већи износ  средстава“, каже Андрић.
Он је напоменуо да и воде активности око додатне наплате пореза на непокретности као једног значајнијег прихода општине Шамац.
„Ту ћемо поред наплате водити рачуна и око оперезивања оних непокретности које нису до сада обухваћене од стране пореске управе“, каже Андрић.

Након сједнице Скупштине предсједник Скупштине Симо Варадиновић истакао је да је поред осталих, најбитнија одлука о расписивању и одржавању избора за избор Савјета мјесних заједница на подручју општине Шамац.
„По тој одлуци смо предвидјели да избори за савјете за мјесне заједнице буду одржани 28. новембра у  свих 25. мјесних заједница“, каже Варадиновић, додајући да је Скупштину Клуб СНСД обавијестио да неће учествовати на изборима.
Варадиновић истиче да су му разлози непознати, те рекао да су сви свјесни да је рад Савјета Мјесних заједница тежак обзиром да немају статус правног лица.
„Сва лица која буду изабрана су волонтери, трпе огроман притисак од грађана како би рјешавали проблеме у својој мјесној заједници, а с друге стране немају никакву накнаду за то. Српска демократска странка ће имати приједлоге за све Савјете мјесних заједница. Ми смо и до сада радили у Савјетима Мјесних заједница без обзира да ли је власт на нивоу била позициона или опозициона.

Одборници Скупштине дали су подршку информацији о извршеном упису учесника у прве разреде Средње школе „Никола Тесла“ Шамац и основних школа на подручју општине Шамац за школску 2021/2022 годину, те дали подршку за неколико имовинско правиних односа као и за именовања и разрешења.

Подршку одборника  добила је и одлука о расписивању јавног конкурса за избор и именовање директора Центра за социјални рад, а подршку је добила и одлука о начину и условима прибављања, управљања и располагања пословним зградама, пословним просторијама и другим непокретностима у својини општине Шамац.