Потписивање уговора за заузимање јавних површина за гараже

Самостални стручни сарадник за просторно уређење и екологју у општини Шамац Дајана Цвјетковић изјавила је да је почело потписивање Уговора за заузимање јавних површина за гараже, те да се сви корисници који то желе могу јавити у Одјељење за просторно уређење и стамбено комуналне послове у општини Шамац сваким радним даном од 12 до 15 часова, канцеларија број 30.

Она каже да су свим постојећим корисницима упућени позиви да се јаве и потпишу Уговоре, а уколико до тога не дође и неко не жели да више користи јавну површину Одјељење ће ту јавну површину ставити на располагање другим потенцијалним корисницима, а корисници јавних површина који имају статус породице погинулог борца неће плаћати закуп.
Цвјетковићева додаје да је Одјељење за просторно уређење и стамбено – комуналне послове покренуло  поступак у давање у закуп јавних површина за постављање гаража, те да ће општина Шамац са постојећим корисницима јавних површина потписати уговоре о закупу у трајању од пет година.
„Наплата заузимања јавне површине се врши на подручју града и таквих корисника има око 300. До сада се обавеза утврђивала рјешењем о комуналној такси, што се показало као неучинковит метод. То представља један дугогодишњи проблем, како службеницима који раде на тим пословима, тако и самим корисницима. Примјењујући овај модел требало би да се побољша обим наплате, проблем са евиденцјом о корисницима као и да се искоријени бесправна градња и кориштење истих“, каже Цвјетковићева.
Она напомиње да је у вези са тим донесен сет Одлука у складу са Законом како би се стекли услови за потписивање Уговора корисника са општином Шамац.
„Цијена 1м2 остаје иста 0,50 КМ/м2, те је ово само поступак рјешавања проблема на обострану корист“, каже Цвјетковићева.