Служен парастос за погинуле борце ВРС у Шкарићу (ФОТО)

У Шкарићу код Шамца су код спомен-плоче на капели на гробљу положени вијенци и служен парастос за четири припадника Војске Републике Српске (ВРС) из тог мјеста који су погинули у одбрамбено-отаџбинском рату.
Предсједник Скуштине општине Симо Варадиновић, који је присуствовао парастосу, рекао је да је ове године спомен-плоча премјештена са објекта Дома културе на новоизграђену капелу на мјесном гробљу.

"Сви нивои власти требали би да учине максимум како би материјални положај породица погинулих бораца, ратних војних инвалида и демобилисаних бораца био знатно поправљен", рекао је Варадиновић.
Предсједник Борачке организације Шамац Радован Зорановић рекао је да су ови борци својом жртвом дали огроман допринос у одбрани Републике Српске.
"Вечерас смо се окупили да одамо почаст погинулима. Њихова жртва није узалудна, а наша обавеза је да се сјећамо јунака", рекао је Зорановић.