Обиљежено пола вијека од освјештења Храма Светог Саве у Горњој Слатини (ФОТО)

Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Фотије служио је Свету архијерејску литургију и освештао обновљени  дио Храм Светог Саве у Горњој Слатини, а обиљежено је и пола вијека од првог освештања храма.
Епископ Фотије је у бесједи позвао вјернике на јединство и вјеру у Бога.

Владика је рекао да је је храм у Горњој Слатини грађен у тешко вријеме комунизма, те похвалио народ овог краја за то како је подизао цркву.
Горњослатински свештеник Драган Павловић рекао је да је у току ове године, уз благослов владике Фотија, генерално обновљена унутрашњост Храма Светог Саве у Горњој Слатини.
"Градња Храма Светог Саве почела је 1965. године и трајала је до 8. августа 1971. године, када храм освјештао тадашњи епископ зворничко-тузлански, блажнопочивши владика Лонгин", навео је свештеник Павловић.
Заслужним појединцима и институцијама, које су у протеклом периоду помагали обнову храма, данас су додијељене архијеријске грамате - општини Шамац, Сави Босићу, Војиславу Мокрићу, црквено-управном одбору у Горњој Слатини.
У име општине Шамац, архијеријску грамату примила је начелник општинског Одјељења за стамбено-комуналне послове и урбанизам Ведрана Михаљић, која је истакла да је ово велика част на дан када Храм у Горњој Слатини обиљежава 50 година од освештања.
"Општина Шамац посебну пажњу посвећује црквеним заједницама и настојимо да у складу са својим могућностима учествујемо у свим њиховим активностима и пројектима које проводе", додала је Михаљићева.
За кума обновљеног храма изабран је Никола Недић из Горње Слатине.