Слаткиши за дјецу из социјално угрожених породица

Савјет ученика средње школе "Никола Тесла" Шамац данас је организовао традиционалну акцију "Један слаткиш - једно дијете", која се с циљем помоћи социјално угроженој дјеци одржава под покровитељством Мреже савјета ученика Републике Српске у свим школама у Републици.

"Савјет ученика је до сада имао праксу да, у сарадњи са Центром за социјални рад, прикупи, направи и подијели пакетиће за око 40 најугроженије дјеце у општини. Ове године повећали смо овај број на 45", рекао је члан Управног одбора Мреже Саша Тривић.

Он је додао да је ово пета година како ученици у школи показују своју солидарност тиме што прикупе новчана средства за слаткише и направе пакетиће које подијеле социјално угроженој дјеци у општини Шамац.

Педагог-психолог у средњој школи у Шамцу Џенана Драгичевић рекла је да колектив у овој школи подржава Савјет ученика и њихове активности, чиме показују да могу бити солидарни и да могу да учине много за дјецу, која, нажалост, имају мало.

"Као и остале школе у Српској, проводимо ове активности, и тако покушавамо да позовемо и све остале школе и установе да прикупе средства и помогну. То је минимална помоћ, а дјеци доста значи да се у вријеме празника сви осјећају посебним, док код дјеце, а поготово средњошколаца, градимо осјећај одговорности, који ће им јако добро доћи у будућности", рекла је Драгичевићева.

Светлана Павловић, дипл.журналиста