Otvorena obnovlјena zgrada Narodne biblioteke

U Šamcu je danas otvoren obnovlјeni objekat Narodne biblioteke koji datira iz 1898. godine, a poslјednji put je korišten kao biblioteka 1981. godine.
Obnova zgrade je koštala 221.000 KM, a sredstva su obezbijedili opština Šamac 81.000 KM i ostatak federalno Ministarstvo raselјenih osoba i izbjeglica.

Tablu na biblioteci otkrili su načelnik opštine Đorđe Milićević i direktor ove ustanove Dragica Borojević.
Milićević je izrazio zadovolјstvo što je nakon skoro 40 godina otvorena biblioteka koja je važna ustanova kulture.
"Zadovolјstvo mi je da otvorim ovu ustanovu u potpuno novim funkcionalnim prostorijama. Ovo je prednost za lјude koji rade u biblioteci i za čitaoce", rekao je Milićević novinarima i zahvalio na pomoći i podršci federalnom Ministarstvu i opštini Šamac.
On je dodao da je zgrada biblioteke, koja je djelo ruku venecijanskih majstora, danas ponovo ugledala svjetlost dana na način koji zaslužuje, da bude mjesto učenja, razmjene iskustva i mjesto gdje će se mladi okuplјati da uče i stiču nova znanja.

Direktor Narodne biblioteke Dragica Borojević kaže da je ovo veliki dan za njihovu ustanovu i opštinu Šamac.
Ona je izrazila nadu da će novi objekat dodatno doprinijeti pozitivnom poslovanju biblioteke i da će to prepoznati čitaoci i buduće generacije koje će dolaziti u biblioteku.
Borojevićeva je navela da knjižni fond biblioteke broji oko 22.300 knjiga, da imaju više od 1.500 registrovanih korisnika, dva odjelјenja i čitaonicu, koju nisu imali nikada.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista