Pretraga

Prezentacija za polјoprivrednike, privrednike i povratnike na šamačkom području

U opštini Šamac danas je upriličena prezentacija predstavnika „Ziraat“ banke o njihovim bankarskim proizvodima vezanim za povratnike, polјoprivrednike i privrednike sa ove Opštine.
Načelnik Odjelјenja za privredu i inspekcijske poslove Predrag Nedić kaže da je prevashodno slijedio dogovoru sa predstavnicima banke, a zatim su pozvali polјoprivrednike, povratnike i privrednike da se upoznaju sa proizvodima banke.

On kaže da je ovo obostrani interes.
„Cilј je upoznavanje privrednika, polјoprivrednika i povratnika o uslovima i načinu sticanja povolјnih finansijskih sredstava za unapređenje i proširivanje proizvodnje i nabavku opreme“, kaže Nedić.
Direktor Podružnice „Ziraat“ banke u Brčkom Edin Ajanović ističe da ova banka nije samo klasična komercijalna banka, nego i banka koja nudi određene pomoći u razvoju određenih grana industrije, posebno  polјoprivrede.
„Imamo jako  široku lepezu naših proizvoda između kojih sam stavio akcenat na tursku liniju kredita gdje imamo i kamatne stope 0 posto za stimulisanje polјoprivredne proizvodnje. Ostale  komercijalne kamate se kreću kao i u drugim bankama, od najnižih do najviših kamata zavisno od vrste djelatnosti kojom se bave“, kaže Ajanović.
On je dodao da imaju svoje 32 filijale koje se nalaze u Republici Srpskoj u Banja Luci, Bijelјini i Srebrenici, u Brčko – Distriktu i u većini gradova Federacije.
„Oni koji ispunjavaju uslove mogu dobiti kredite. Nisu rigorozni uslovi. Standardni uslovi kreditne politike bilo koje banke je da dokažu da mogu vratiti ta sredstva kako bi lјudi povećali svoju proizvodnju na svom imanju i proširili svoje djelatnosti“, kaže Ajanović.
Obzirom da je prezentacija finansijskog karaktera pored privrednika, polјoprivrednika i povratnika prezentaciji je prisustvovao i načelnik Odjelјenja za finansije Slobodan Sjenčić.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista