Добар рад Општинске управе Општине Шамац

Начелница Одјељења за Општу управу Лепа Тривић изјавила је да је у претходној години Општинска управа Општине Шамац из апликације за обраду захтјева електронским путем „Доку Нова“ запримила 12.193 поднеска, од чега је ријешено 12.060, односно 98,90 одсто.
Она је додала да је у укупном броју запримљених и ријешених предмета највећи допринос дало Одјељење за општу управу, Одјељење за привреду и инспекцијске послове, те Одјељење за просторно уређење и стамбено комуналне послове.

„Само у Одјељењу за Општу управу запримили смо 7.339 поднесака, од чега смо ријешили 7.336. Можемо се похвалити једним рекордним степеном ријешених предмета који износи 99,95 одсто“, каже Тривићева.
Тривићева је подсјетила да је Одјељење за привреду и инспкецијске послове запримило 1.572 поднеска и њихов учинaк је 100 одсто, те Одјељење за просторно уређење и стамбено комуналне послове запримило 1.500 поднесака, а учинак је такође добар 97,80 одсто.
„У претходној години запримили смо и 20 жалби, што се у односу на укупан број запримљених предмета може сматрати ниском стопом жалбених поступака, што нас у коначности нас доводи до закључка да су грађани задовољни услугама и радом Општинске управе Општине Шамац“, каже Тривићева.
Она је напоменула да промјене које су пратиле саму организацију Управе, пренос управних радњи и поступака тамо гдје је то могуће, на елекронски начин рада – комуникације, доносе добре резултате и представљају опредјељење којим се Општинска управа водити.