Pretraga

Najbolјi učenici osnovnih i srednje škole na prijemu kod načelnika opštine

Načelnik opštine Šamac Đorđe Milićević upriličio je danas prijem za pet učenika generacije - jednog srednjoškolca i četiri osnovca i nagradio ih sa po 200 KM, te devet osnovaca vukovaca, kojima je dodijelio po 100 KM.
Učenici generacije osnovnih škola su Katarina Pupčević iz škole u Šamcu, Mihajlo Marinković iz škole u Crkvini, Jelena Mikić iz škole u Gornjoj Slatini i Konstantin Pudar iz škole u Obudovcu, dok je Martina Lukić đak generacije u šamačkom Srednjoškolskom centru "Nikola Tesla".

Milićević je đacima poželio sreću u dalјem školovanju i čestitao za ostvarene rezultate.
"Ovo je tradicionalan prijem četvrtu godinu zaredom. Jedan od najlјepših prijema koje imamo tokom godine i najmanje što opština Šamac može da uradi jeste da obrati pažnju na učenike generacije, jer su u njih i porodice i prosvjetni radnici uložili mnogo. Ovo danas je naš skroman doprinos za njih", rekao je Milićević novinarima.
On je istakao da svi treba da stimulišu uspjeh najbolјih među najbolјima.
Milićević je napomenuo da je opština Šamac jedna od opština koja stipendira najveći broj studenata, te da učenici putnici jedno polugodište imaju besplatan prevoz.

Martina Lukić, učenik generacije Srednjoškolskog centra "Nikola Tesla", zahvalila je načelniku i svima koji su joj pomagali tokom njenog školovanja kako bi postigla ovaj uspjeh.
"Novac koji sam dobila daće mi motivaciju za dalјe, a, prije svega, mnogo mi znači što cijene naš trud i rad i na taj način nas stimulišu", istakla je Lukićeva.
Prijemu za učenike generacije i vukovce prisustvovali su predsjednik Skupštine opštine Šamac Nikolina Škrbić i načelnik opštinske Službe za društvene djelatnosti i poslove civilne zaštite Slobodan Stojić.

Svetlana Pavlović, dipl. žurnalista