Општински Фонд солидарности подјелио једнократне новчане помоћи

Општински Фонд солидарности подијелио је једнократне помоћи за 14 матураната Основне и Средње школе у Шамцу, дјеци ратних војних инвалида и демобилисаних бораца, члановима Фонда.
Предсједник Управног одбора општинског Фонда солидарности Ана Благоичевић каже да су овом подјелом обухваћена два ученика Основне школе којима је додијељено по 50 КМ и 12 ученика Средње школе којима је додијељено по 100 КМ.

„С обзиром на ситуацију око пандемије короне вируса матурске вечери неће бити, али ми их нисмо заборавили. Желимо да им уручимо помоћ која је код нас традиционална сваке године“, каже Благоичевићева.
Она је додала да је ово прва помоћ у 2020. години, а дружиће се са њима када почне школска година а у децмебру мјесецу и са студентима.
„Смисао и циљ општинског Фонда солидарности је да се што више омасове  и да се држимо традиције. Ни случајно не прекидамо овај начин рада. Дјеца су нам  најважнија, а наравно и други чланови Фонда. Свима који нам се обрате излазимо у сусрет у складу са својим могућностима“, каже Благоичевићева.
Матурант Средње школе „Никола Тесла“ Ненад Ђорђић каже да је похвално што се Фонд брине за њих.
„Наши очеви су стварали и бранили ову државу у рату, тако ми који се школујемо, ми млади треба да је бранимо у миру, а ово је најбољи начин за то“, каже Ђорђић.

Светлана Павловић, дипл.журналиста