Саопштење Штаба за ванредне ситуације на дан 08.05.2020. године

1. На подручју општине Шамац до 14 часова 08. маја 2020. године нема регистрованих случајева обољелих од вируса корона. Под прописаним здравственим надзором се не налази нити једно лице, осим професионалних возача који због природе посла прелазе државну границу. Са данашњим даном из здравственог надзора изашло је укупно 197 лица.
У карантин на граничном прелазу Шамац тренутно је смјештено три лица са подручја Републике Српске.
У карантину локалне заједнице који се налази у просторијама СШЦ „Никола Тесла“ тренутно се налази седам лица која су са подручја општине Шамац.
На присуство Корона вируса извршено је тестирање 14 лица са подручја општине Шамац. Резултати се очекују током наредна два дана.
Од стране Комуналне полиције у последња 24 часа извршена је контрола 8 професионалних возача о поступању по издатим рјешењима о строгој самоизолацији.
Од стране припадника Полицијске станице Шамац није забиљежен ниједан случај непоштовања полицијског часа као ни кршења забране кретања лицима са навршених 65 и више година.

2. Штаб за ванредне ситуације општине Шамац донио је Закључак да уколико епидемиолошка ситуација буде повољна ЈПУ „Радост“ Шамац почне са радом 18.05.2020. године.