Лазар Благојевић предсједник БО Шамац

На изборној Скупштини Општинске борачке организације Шамац која је одржана 26. маја у Шамцу, потврђен је мандат досадашњем предсједнику ОБО Шамац Лазару Благојевићу. Благојевићу је ово трећи мандат. Поред 31 члана Скупштине општинске борачке организације Скупштини је присуствовао и начелник општине Шамац Саво Минић који је овом приликом истакао да је сарадња са борачком организацијом досада била коректна и да ће општински менаџмент подржати све реалне пројекте ове организације.

Благојевић коме је ово трећи мандат изразио је своје задовољство поновним избором и захвалио се члановима Скупштине на повјерењу и на великом одзиву Скупштини.

- Знам који ме посао очекује, ја сам и до сада радио овај посао и вјерујем да су људи процијенили у којим условима је рађено и мислим да је то било опредјељујуће за мој поновни избор. БО наставља већ од сутра према свом програму рада и дјеловања, а имамо већ зацртане активности за даљи рад – рекао је Лазар Благојевић, предсједник БО Шамац.

Благојевић је оцијенио да је у свом четворогодишњем раду БО изузетно позитивно и највеће достигнуће што је на општинском нивоу основан Фонд солидарности, а у наредном периоду један од задатака и циљева је да се створи амбијент, један простор у самом граду гдје ће борци моћи да дођу, да ту испуњавају различите садржаје, и да тај простор буде препознатљив у граду.

-Друга активност која је важнија због остваривања одређених права је да се у новом сазиву одемо у све мјесне БО да чујемо који су проблеми у тим срединама како би тим људима покушали помоћи – каже Благојевић.

Он је истакао да међу борачким категоријама има много неријешених питања.

-Стање у друштву је такво да је добар дио ове популације на ивици егзистенције. Сваки дан се сусрећемо са њиховим проблемима, да им је искључена струја, да морају на операцију, да не могу да купе лијек, а БО је ограничена са средствима и није предвиђено да пружа материјалне помоћи, изузев Фонда солидарности гдје ове категорије солидарно уплаћују чланарину и ми барем симболично можемо њима да помогнемо, а они заузврат осјећају да имамо разумијевање и да им желимо помоћи – наглашава Благојевић.

Подсјећамо, на шамачком подручју ради 21 мјесни одбор и учлањено је 1680 чланова.