Организована акција чишћења мјесних заједница

Омладинска организација из Шамца и ЈП „Слободна зона“ организовали су другу по реду акцију чишћења Мјесних заједница у којој су учествовали волонетри Омладинске организације и радници ЈП „Слободна зона“ Шамац.
Прва акција чишћења одржана је прошлог викенда  у Мјесним заједницама Шкарић, Црквина, Писари и Јасеник, а овог викенда у Мјесним заједницама Ново Село, Хрватска Тишина, Крушково Поље и Хасић.

„Наредна акција чишћења планирана је за наредне двије суботе у преосталим Мјесним заједницама. ЈП „Слободна зона“ је припремила освјежење за учеснике“ – каже предсједница Омладинске организације Шамац магистар екологије Татјана Миjановић.

Она је додала да се највише одбацују лименке, пластичне и стаклене флаше, те најлонске кесе, што је било и најзаступљеније у прикупљеном отпаду.

„У развијеним земљама ови предмети се откупљују, рециклирају, те стављају у поновну употребу, међутим, управљање отпадом у нашој држави још увијек није регулисано што представља велики проблем за животну средину“ – каже Миjановићева.

Она је додала да је циљ акције да се допринесе повећању свијести грађана општине Шамац о значају правилног одлагања отпада, те значају чувања свог окружења и животног станишта.

„Апелујемо на грађане да свој отпад не бацају поред пута и туђих дворишта, него на за то предвиђена мјеста. Тако ће сачувати чисту животну средину и својој дјеци обезбиједити здраве услове живота“ – каже Миjановићева позивајући све грађане да им се придруже у акцији чишћења током наредне двије седмице.