Борачка организација усвојила план рада за 2019. годину

Борачка организација Шамца је на скупштини донијела одлуку о спровођењу избора на свим нивоима општинске организације, те усвојила програма рада за 2018. годину и план рада за 2019. годину.
Предсједник општинске Борачке организације Лазар Благојевић рекао је да почињу са изборима у мјесним организацијама, чији је рок крај априла, како би изабрали представнике на општинском нивоу и сазвали конститутивну скупштину, те изабрали нове органе и наставили са реализацијом програма рада за ову и наредне године.

Начелник општинског Одјељења за општу управу Лепа Тривић рекла је да општинска управа подржава све активности ове организације, те ће наставити сарадњу и са свим новоизабраним члановима.

"Грант за Борачку организацију Шамца у овој години износи 58.000 КМ, то је за њихово текуће финансирање, осим износа које Општинска управа издваја за једнократне помоћи категорија које припадају овој организацији. У прошлој години смо се додатно потрудили и четири лица послали на бањско лијечење, поред онога што је министарство одабрало", рекла је Тривићева.
Скупштини Борачке организације Шамац присуствовао је и начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић.