Изградња и санација стамбених објеката уништених у поплави

Начелник општине Шамац Ђорђе Милићевић потписао је Уговор са три корисника за изградњу стамбених јединица  из програма за опоравак од поплава „Стамбено збрињавање“ које финасинсира ЕУ у износу од 121.027,99 КМ, од чега општина Шамац  са  15.000 КМ за сваки објекат по 5.000 КМ, систем кључ у руке, а општина Шамац ће обезбиједити локацијске услове, грађевинску и  употребну дозволу.

Имплементатор је УНДП.
У оквиру овог програма почиње санација и реконструкција 17 стамбених јединица у вриједности око 110.500,00 КМ које у цјелости финансира ЕУ.

Начелник општине Ђорђе Милићевић каже да имају  добру сарадњу са УНДП свих година послије поплаве, те истакао да је ово врло значајан пројекат за општину Шамац.
„Ријеч је о стамбеном збрињавању социјално угрожених категорија становништва, који није обновио своје домове од 2014. године, од поплава. У питању је адаптација и реновирање 17 стамбених објеката, а поред тога још три нова индивидуална стамбена објекта гдје општина Шамац учествује са по 5.000 KM  за свако од та три објекта“ - каже Милићевић.

Он додаје да се на Јавни позив пријавило преко 100 апликаната са подручја општине, 17 их је прошло, а  коначну ранг листу  утврдиле  су комисије УНДП-а  и Општина.
„Овај пројекат ће трајати до 2020. године. Општина Шамац ће учествовати са финансијским средствима како би што више грађана  са подручја општине добили средства за санацију објеката. Од  2014. године  остало их је много који захтјевају значајну адаптацију. Ми  ћемо и даље бити партнери са УНДП – ом и спремни смо да и даље учествујемо својим средствима“ –каже Милићевић.

Породица Воћкић из Новог Села још увјек живи у Писарима код пријатеља, јер им је поплава уништила кућу.
„Послије поплава прво вријеме смо били у шатору пред кућом, а онда након три мјесеца су нам пријатељи дали кућу док се наша не направи. Надамо се и радујемо да ће кућа бити брзо готова и захваљујем се свима, и онима који су нас примили и који нам граде кућу“ - каже Зора Воћкић.