Представом „Неки нови клинци“ затворени „Дани позоришта 2017“

Представом „Неки нови клинци“, режисера Милана Божића, у извођењу шамачког позоришта „Бибац“, у Шамцу је завршена манифестација „Дани позоришта 2017“.
Божић је синоћ након представе рекао да је циљ ове манифестације, коју организује шамачко позориште, да прерасте у традицију и да окупи што више позоришта.

„На ову манифестацију долазе позоришта из свих република бивше Југославије. Идуће године славимо јубилеј - 10 година постојања“, рекао је Божић и подсјетио да је пауза направљена само за вријеме поплава 2014. године.
Божић је навео да шамачко позориште чини група аматера, који и у представама обрађују сатиричне и актуелне теме, те да ова установа културе опстаје захваљујући општини Шамац као генералном спонзору и осталим спонзорима.

„То је мала екипа од 10 младих аматера који сваким даном израстају у професионалце и својим умијећем успијевају да насмију и обрадују публику“, каже Божић и додаје да им је циљ да у тешким временима измаме осмијех грађана.
Он је најавио да ће у новембру шамачко позориште учествовати у „Данима позоришта“ у Котор Варошу, да ће до краја октобра у Шамцу извести још једну представу и дати допринос хуманитарним акцијама.

Љубитељима позоришне умјетности током пет дана трајања манифестације у Шамцу представила су се и позоришта „Бранислав Нушић“ из Србије са представом „Малигна ћелија“, Српско просвјетно и културно друштво „Просвјета“ из Прњавора са дјечијом представом „Како насмијати принцезу“, позориште „Сцена“ из Новог Града представом „Страјило Грмечлија“ и Дис театар из Бањалуке представа „Осми дан“.