Помен команданту седмог батаљона Друге посавске бригаде

На мјесном гробљу у Шкарићу је служен парастос команданту седмог батаљона Друге посавске бригаде Војске Републике Српске Милошу Богдановићу, који је прије 25 годинa погинуо на Лаништима, општина Брчко.
Предсједник мјесне Борачке организације Шкарић Мито Шишић истакао је да је Богдановић био незамјењив борац и човјек који је са својим саборцима створио Републику Српску.

„Твој лик ћемо чувати од заборава и поклањати се пред твојим сјенима“, каже Шишић.
Он је навео да се парастос за погинуле борце у Шкарићу служи сваке године Спомен-плоче постављене на друштвеном дому у знак сјећања на четворицу погинулих припадника ВРС, међу којима је и Богдановић, а затим на мјесном гробљу.
„Према одлуци Борачке организације Републике Српске, посебни парастоси се служе погинулим командантима, међу којима је Милош Богдановић са овог подручја“, каже Шишић.
Вијенце на Богдановићев гроб положили су представнци Борачке организације и општине Шамац, те породица погинулог.
Породица Богдановић захвалила је општини и Борачкој организацији што воде бригу о њима.
Командант Милош Богдановић погинуо је у 35 години.
Радио је до почетка рата као секретар секретаријата за народну одбрану у Шамцу.