Парастос у Писарима

Код спомен-капеле у Писарима код Шамца је служен парастос за 16 погинулих припадника Војске Републике Српске и једну цивилну жртву одбрамбено-отаџбинског рата из овог мјеста.
Парастосу, који је служио шамачки свештеник Миодраг Стевановић, присуствовали су чланови породица погинулих, општинско руководство, мјештани Писара и околних мјесних заједница.

Предсједница Скупштине, Николина Шкрбић истакла је да су данас одали почаст онима који су дали оно највредније да би ми данас живјели на овим просторима слободно и имали нашу Републику Српску.
„Своју захвалност изражавамо посјећујући ове парастосе, а на општини Шамац је да у складу са својим могућностима помаже породице погинулих“ – каже Шкрбићева.
Предсједник мјесне Борачке организације Гојко Вујичић нагласио је да српски јунаци, којима је служен парастос, не смију бити заборављени, јер су дали живот за Републику Српску.
Он је подсјетио да је спомен-капела изграђена 2006. године средствима општине и мјештана Писара.