Активности Одбора за помоћ Србима са КиМ

Одбор за помоћ Косову и Метохији из Републике Српске наставља са седмим пројектом „Спојимо дјецу РС са дјецом са КиМ“, и у РС би од 16. до 23. јуна 2018. године гдје би боравило од 600 до 800 дјеце из најугроженијих социјално угрожених породица“, изјавио је предсједник Одбора за помоћ Србима са КиМ, Милорад Арлов.

На састанку у Шамцу са представницима општинског одбора за сарадњу са Србима са КиМ и породицама које су угостиле ове године дјецу са КиМ, Арлов је упознао о великој хуманитарној акцији за помоћ тешко обољелој српској дјеци којих има више од 50 на Косову и Метохији, а  која почиње 1. октобра.
Он каже да ће хуманитарни број и жиро рачун бити објављени 1. октобра, када ће бити озваничена хуманитарна акција у цијелој Републици Српској.

Арлов подсјећа да општина Шамац неколико година учествује у пројекту и прихвата српску дјецу са КиМ, нарочито из братске општине Липљан, те се захвалио дијелу одбора за помоћ Србима са КИМ, породицама које су угостиле дјецу, локалним заједницама, привредницима и другим.
Он каже да је јуче добио позив од његове светости патријарха Иринеја да 7. септембра дође на разговор о КиМ у патријаршију у Београду што је за њега велика част.

Предсједник општинског одбора за сарадњу са Србима са КиМ из Шамца, Лазар Благојевић каже да су се данас састали да захвале свима који су угостили дјецу, поднесу извјештај о боравку дјеце у јуну ове године и разговарају о даљим активностима.
„Имамо позив са КиМ да идемо у посјету нашим пријатељима, али постоји препрека што многи немају пасош Србије, а са пасошем БиХ и без визе не може се ући на КиМ“ – каже Благојевић.
Предсједник Одбора за помоћ Србима са КиМ, Милорад Арлов каже да сада могу да оду они који имају документе Републике Србије, а за остале једноставно нема административног начина, него да траже визу у Тирани и Скопљу.