Odjelјenje za finansije

Načelnik Odjelјenja za finansije Velimir Andrić rođen je 26.01.1982. godine u Gradačcu. Osnovnu školu završio u Obudovcu, srednju u Šamcu -Gimnazija.

Na Univerzitetu Istočno Sarajevo -Ekonomski fakultet Brčko stekao zvanje diplomirani ekonomista.

Radno iskustvo sticao kroz pripravnički staž u Administrativnoj službi opštine Šamac, zatim u Okov - Novaković d.o.o. i Prokredit banka Gradačacu.

U periodu od 2013-2018. godine zaposlen u kompaniji Vitinka A.D. Kozluk, na poziciji direktor prodaje.

U periodu 2019 - avgust 2020. obavlјao funkciju Pomoćnika ministra u Ministarstvu privrede i preduzetništva u Vladi RS.

Biran u Skupštinu opštine Šamac u dva mandata. Nastanjen u Obudovcu.

+387 (0) 54 620 260

+387 (0) 54 620 300

NADLEŽNOSTI:
Odjelјenje za finansije vrši stručne i upravne poslove iz nadležnosti Opštine koji se odnose na: praćenje ostvarivanja politike finansiranja u opštini, pripremanje nacrta/prijedloga budžeta opštine, praćenje i evidenciju prihoda i izvršenje rashoda budžeta i izradu finansijskih izvještaja Opštine, kontrolu pravilnosti i zakonitosti korišćenja budžetskih sredstava, praćenje kreditne zaduženosti, kao i druge poslove koji mu se posebnim aktom stave u djelokrug rada.

U sastavu Odjelјenja za finansije Odsjek za budžet prati i primjenjuje propise iz oblasti budžetskog sistema i drugih oblasti koje su relevantne za planiranje i izvršenje opštinskog budžeta.

U sastavu Odjelјenja za finansije Odsjek za računovodstvo prati i primjenjuje propise iz oblasti računovodstvenog poslovanja Opštine.