Pretraga

Odjelјenje za finansije

Načelnik Odjelјenja za finansije Slobodan Sjenčić rođen je 09. marta 1958 u Šamcu.

Srednju školu završio u Šamcu a zvanje diplomiranog ekonomiste stekao 1981. godine na Ekonomskom fakultetu u Banja Luci.

Nakon završetka studija radio u Šipadovoj fabrici tapaciranog namještaja „Budućnost“ u Šamcu na poslovima: šefa službe za plan i analizu, šefa računovodstva, a potom do 1988.god., na poslovima finansijskog direktora. Od maja 1988. god. do aprila 1992. god. obavlјao poslove direktora Šipadove fabrike pločastog namještaja „Stil“ u Šamcu.

Od 1992. god. do 1997.god. obavlјao poslove Sekretara sekretarijata za privredu i finansije u opštini Šamac, od 1997.god. do 2000. god. bio predsjednik Izvršnog odbora opštine Šamac, a potom Zamjenik načelnika opštine Šamac u dva mandata do kraja 2008.god.

Od 2009. god. obavlјao poslove direktora firme „Kemis“d.o.o. Šamac, društva koje se bavilo poslovima upravlјanja opasnim otpadom čiji je osnivač “Gorenje” d.o.o. Velenje, Republika Slovenija.

Bio nosilac različitih funkcija u raznim sportskim i kulturnim klubovima i institucijama.


 +387 (0) 54 620 260

 +387 (0) 54 620 300

Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

 

NADLEŽNOSTI:
Odjelјenje za finansije vrši stručne i upravne poslove iz nadležnosti Opštine koji se odnose na: praćenje ostvarivanja politike finansiranja u opštini, pripremanje nacrta/prijedloga budžeta opštine, praćenje i evidenciju prihoda i izvršenje rashoda budžeta i izradu finansijskih izvještaja Opštine, kontrolu pravilnosti i zakonitosti korišćenja budžetskih sredstava, praćenje kreditne zaduženosti, kao i druge poslove koji mu se posebnim aktom stave u djelokrug rada.

U sastavu Odjelјenja za finansije Odsjek za budžet prati i primjenjuje propise iz oblasti budžetskog sistema i drugih oblasti koje su relevantne za planiranje i izvršenje opštinskog budžeta.

U sastavu Odjelјenja za finansije Odsjek za računovodstvo prati i primjenjuje propise iz oblasti računovodstvenog poslovanja Opštine.