Одјељење за привреду

Начелник Одјељења за привреду Светозар Евђић рођен је 02. новембра 1962. године у Крушковом Пољу. Основну школу завршио у Црквини, гимназију у Модричи.

Звање дипломираног инжењера пољопривреде стекао на Пољопривредном факултету у Новом Саду.

Од 1987. до 2004. године запослен у „ПИК“ Шамац на радном мјесту од приправника, управника одјељења, шефа ратарске производње, те 5 година директор.

Од 2004. до 2006. године директор Пољопривредног завода Добој.

Од 2006. до 2013. године запослен у властитој фирми „ПРИМУС-АГРО“ д.о.о. Шамац.

Од 2013. до 26.09.2016. године запослен у Општинској управи као шеф Службе за локално-економски развој а од 26.09.2016. године запослен као начелник Службе за локално-еконмски развој, пољопривреду и село.

Ожењен и отац двоје дјеце.

+387 (0) 54 612 173
+387 (0) 54 620 300

НАДЛЕЖНОСТИ:

Одјељење за привреду врши управне и стручне послове из надлежности Општине који се односе на: студијске и аналитичке послове из области привреде и пољопривреде (индустрија, трговина и снабдјевање, угоститељство, туризам, занатство, саобраћај и везе, пољопривреда, шумарство, водопривреда), планирање развоја, заштиту од пожара, послове везане за приватно предузетништво, подстицај развоја малих и средњих предузећа, развој пољопривредне производње, закупа и заштите пољопривредног земљишта, сточарства, воћарства, мини фарми, организовања пољопривредника, лова, риболова, као и друге послове који му се посебним актима ставе у дјелокруг рада.