Промоција уличне кошарке

Омладина из Шамца организовалa je уз подршку општине Шамац и спонзора тродневну манифестацију „Улична кошарка“ на тргу у Шамцу на којој су учествовале екипе кошаркаша омладинаца из добојске и бијељинске регије.

„Обзиром да се у Шамцу дуги низ година није организовала ова манифестација дошли смо на идеју да je поново покренемо и промовишемо спорт у овом дијелу Посавине. Добили смо подршку општине Шамац и надамо се да ће ова манифестација прерасти у традицију“ – каже један од организатора турнира, Зоран Цвјетковић.

Такмичиле су се укупно 24 екипе, од којих петнаест сениорских, четири јунорских и пет кадетских.

Прво мјесто у категорији сениора припало је екипи из Бијељине и 600 КМ, друго екипи из Модриче 300 КМ и треће шамачкој екипи кошаркаша 150 КМ.

У категорији јуниора додијељена је само прва награда 150 КМ екипи из Шамца, а у категорији кадета додијељена је прва награда 100 КМ екипи из Дервенте.

Побједник у шуту на три поена био је Виктор Ракић из Шамца, а судили су Жељко Јовић из Добоја и Александар Тодоровић из Шамца.