Завршена прва фаза пројекта на стадиону ФК „Борац“ „Равнање терена на градском стадиону“

У оквиру пројекта „Подршка одрживом опоравку од поплава за Шамац, Домаљевац – Шамац и Вукосавље преко  Независног бироа за развој (НБР) у сарадњи са општином Шамац реализована је прва фаза пројекта  на Градском стадиону ФК „Борац“ под називом „Равнање терена на градском стадиону“ чија вриједност износи 12.000 КМ.

Од укупне цифре 12.000 КМ, 6.000 КМ су средства ЕУ преко НБР и 6.000 КМ општина Шамац, а радове је изводило 10 радника предузећа „Посавски борци“ из Шамца.
У служби за локални економски развој, пољопривреду и село кажу да је на Градском стадиону уклоњен проблем валовитих неравнина, завршена нивелација спортског терена 1,5 - 2 цм што је и редовна мјера на фудбалским стадионима.

Они додају да је набављена травната смјеса, природни хумус и балирани хумус, а неравнине на терену су попуњене и засијане травом.